Типи крісел і сидінь для ПВХ-каналів, що краще вибрати, як встановити
Крісла та сидіння можуть вмикатися в комплектацію надувного ПВХ човна або встановлюються самостійно. У надувних човнах зазвичай застосовуються два види сидінь — жорсткі та м'які. М'які крісла частіше знімаються після використання, стаціонарні жорсткі сидіння кріпляться між бортами ненакачаного човна.
До штатного комплекту човна зазвичай входять фанерні лави (банки), Укладані горизонтально та фіксувані на кокпіті або на носі.
Типи сидінь і крісел для човнів ПВХ
За якими критеріями класифікуються сидіння та крісла для човнів:
За типом конструкції та матеріалу виготовлення
1). Жорсткі сидіння й крісла. Кріплення сидінь буває стаціонарним (банки) і рухомим. Стаціонарний — коли кріплення приклеєне до конкретного місця, і немає можливості рухати лавку. Рухомий — так званий лікпаз-ліктрос.
Завдяки такій фіксації розкладні пластикові сидіння, що кріпляться на опорі або підставці, можна легко рухати уздовж балонів або повертати на 360 градусів. Поворотні сидіння дуже зручні, недорогі, але в разі появи іржі починає заїдати механізм.
Складані крісла не іржавіють, універсальні в плані використовуваних кріплень, але їх потрібно ретельно вибирати під власні потреби.
Крісла з регульованою (відкидною) спинкою також часто відносять до складаних, їх механізм дає змогу змінювати висоту та кут нахилу спинки. Кількість положень залежить від конструкції крісла
Складані крісла виготовляються з жорсткого матеріалу, що миється, з непромокальним покриттям. Це може бути текстиліт, пластик або багатошарова бакелізована фанера.
2). М'які. Сидіння та крісла з твердою основою з полімерів або металу, м'якою оббивкою і пружним наповнювачем. Можуть використовуватися в човні та на стоянці на суші. М'які сидіння бувають складаними, можуть встановлюватися на поворотний механізм.
3). Надувні. Їхня основа — міцний нейлон або прогумований водонепроникний матеріал. Надувні крісла також можуть бути обладнані поворотним механізмом.
Основна їхня перевага в тому, що складені вони не займають місця і їх можна брати із собою на суходіл. Однак їх легко проткнути.
За ступенем комфорту з усіх трьох видів крісел лідирують надувні.
За типом кріплення
1). Найпотрібніші — крісла з поворотною фіксацією. Вони кріпляться на панелях, розташованих між балонами. Панель монтується на носі або кормі. На панелі закріплюється обертовий механізм, забезпечений підшипником, який відповідає за легкість повороту.
Поворотні пристрої сумісні практично з усіма типами крісел: надувними, відкидними, складаними, за умови, що в них передбачено кріплення під поворотну вставку.
2). Най бюджетніший варіант стаціонарного кріплення крісла — на шнурівці. На балонах розташовуються кільця, крізь які протягується трос. Крісло прив'язується до бортів і тримається досить міцно, але вся ця система не дуже зручна під час пересування по човні.
3) Стандартні кріплення — жорсткі або пересуваються вздовж бортів човна, вони затискаються між балонами. Вставки приклеюються до їхньої поверхні та стають своєрідними рейлами, за якими і може зміщуватися сидіння.
Є моделі, що самостійно фіксуються. Вони кріпляться нескладно — між балонами просто затискаються напрямні. Довжина визначається кількістю збірних секцій і нарощується за потреби з огляду на відстань між бортами човна.
Особливості вибору сидіння або крісла для надувного човна
Вибираючи сидіння та крісла для встановлення в човен, треба врахувати низку чинників:
У човен із ПВХ із надувним дном підійдуть легкі за вагою крісла та сидіння, наприклад, надувні.
Оптимально, якщо є можливість фіксації сидіння поверх штатних банок. Деякі крісла монтуються на окремому каркасі, кріпляємося враса між балонами. Водночас банки доведеться зносити, порушуючи штатну жорсткість корпусу та погіршуючи стабільність поведінки човна на плаву.
Крісло для моторного човна вибирається з урахуванням габаритів судновласника, самого човна та обмежень за навантаженням.
Якщо виходити з ціни, то бюджетними можна назвати крісла та сидіння надувні, пластикові без оббивки та м'які вінілові.
Як встановити дорело або сидіння в ПВХ-кабель
Надувні крісла не вимагають кріплення — їх можна поставити на ніс або кокпіт, укласти зверху на банку.
Каркасні жорсткі сидіння рекомендується не просто встановлювати на тримачах, а ще й доповнювати підставками. Особливо це стосується обертових конструкцій. У цьому разі спочатку кріпляться тримачі на балонах, встановлюється поворотний механізм, після чого фіксується саме крісло — воно жорстко затискається 3-4 саморізами, щоб не виникне люфтів.
Під сидіння з жорстким каркасом і поворотним механізмом, складані та стаціонарні, потрібна підставка — для полегшення процесів монтажу. Вона виготовляється з алюмінієвих або легких дюралевих трубок.
Під час встановлення каркас розводиться з боків і фіксується регулювальним кріпленням. Це дає змогу адаптувати підставку під різні за шириною балони, з кріслом вона з'єднується за допомогою спеціального болта.
М'які сидіння переважно мають два ремені, які можна закріпити на банці або підставці.
- Перші кроки на воді: світ SUP-бордингу для початківців🌊 Відкрийте для себе захоплюючий світ SUP-бордингу! 🏄♂️ Наш посібник для початківців розкриє всі секрети успішного старту: від вибору першої дошки до освоєння техніки веслування. Дізнайтеся, як SUP-бординг може стати вашим джерелом здоров'я, радості та гармонії з природою. Не втрачайте шанс перетворити свій дозвілля! Читайте статтю зараз і розпочніть свою пригоду на водах! 🌿
- SUP-риболовля її техніки: риболовля на SUP дошці🌊 Зануртесь у захоплюючий світ SUP-риболовлі! 🎣 Відкрийте для себе унікальне поєднання азарту, спокою та близькості до природи з SUP-дошкою. Дізнайтесь, як вибрати ідеальну дошку, майстерність закиду та виважування, та насолоджуйтесь єднанням з природою. Незалежно від вашого досвіду, SUP-риболовля відкриє нові горизонти. 🐟 Читайте нашу статтю зараз і розпочніть свою пригоду!