Як вибрати рибальський жилет для човна, критерії вибору
Усі рибальські жилети розрізняються по низці параметрів — конструкція, наповнювач, розмір і допустима вага, призначення, комплектація та ін. І всі ці нюанси потрібно враховувати під час вибору.
Основні критерії вибору жилета для риболовлі
На які характеристики звертати увагу під час вибору рибальського жилета:
Об'єм. Виходячи з комплекції та маси людини визначають об'ємність жилета. Рятує Більшого об'єму дасть змогу довго утримуватися на воді, не втрачаючи характеристик плавучості, але водночас сковуватиме рухи. Оптимальним вважається об'єм від 18-25 літрів, здатний утримати людину середньої комплекції у воді багато годин.
Розмір. Вибирається після зважування та вимірювання обхвату грудей. Жилет має щільно облягати тіло.
Колір. Бажано передщістю яскраві кольори.
Якість. Треба звернути особливу увагу на оброблення швів, виготовлених міцною здвоєною строчкою.
Матеріал виготовлення. Добре, якщо тканина має гарні теплоізоляційні властивості, це знизить ризик переохолодження. Загалом зовнішня тканина й страхувальних і рятувальних жилетів — це синтетика, інертна до впливу води, ультрафіолету, солі, стійка до ударів, зокрема й гострими гранями каменів.
Комплектація. Додаткові кріплення та стропи дадуть змогу точно припасувати жилет на фігурі. Наявність ременя в зоні паху допоможе запобігти сповзанню й задиранню у разі різкого падіння. Світловідбивні смуги, лампочка, сигнальний свисток прискорять процес пошуку потішного.
Вибір рибальського жилета за параметрами
Наповнювач
Загалом рятувальні жилети для риболовлі виготовляються або надувними, або на основі спіненого наповнювача — пінопласту.
Пінопластові жилети практичні та функціональні, сам наповнювач недорогий, що має необхідну плавучість і водонепроникність. Вони додатково захищають тіло людини, пом'якшуючи удари об дно або каміння, характеризуються анатомічною формою.
Надувний жилет для риболовлі зручний тим, що в не надутому вигляді дуже компактний і легкий. Але особливо надійним його назвати не можна, оскільки він сприйнятливий до порізів і проколів.
Розмір
Занадто вільний жилет створить незручності під час переміщення по човні та в процесі риболовлі. Надмірно тісний не врятує на воді: його плавучості буде не хапати під вагою людини.
Виробники рятувальних і страхувальних жилетів рекомендують вибирати розмір за вагою. На кожній моделі представлена розмірна сітка з абревіатурою розміру жилета та вагової категорії, якій відповідає розмір.
Європейське маркування рятувальників відповідає таким розмірам:
- XXS – 36-38;
- XS – 38-40;
- S – 40-42;
- M – 44-46;
- L – 46-48;
- XL – 48-50;
- XXL – 50-52.
Вибирати рятувальний жилет треба строго за розміром. Водночас не можна забувати, що він надягатиме поверх усього одягу. Тому під час купівлі рибальського жилета враховується сезон експлуатації — з теплою курткою або поверх легкої вітровки, футболки.
Колір
Для безпеки на воді рекомендується вибрати жилет яскравих, здалеку помітних кольорів: жовтогарячий, червоний, жовтий. Це забарвлення допоможе знайти людину, навіть якщо її прибило до берега, до каменів або прибережних заростків.
Масувальне забарвлення рибальського жилета дуже ризиковане, оскільки не привертає увагу, а навпаки, приховує потерпіл.
Дитячий рятувальний жилет
Ділення рятувальних жилетів на дитячі та дорослі досить умовне. Для дітей застосовуються моделі, призначені для маси до 35 кг. Водночас не можна купувати жилет на виріст — розмір має відповідати на поточний момент.
Обладнання жилета для риболовлі
Один із найважливіших елементів у рятувальному жилеті — комір. Зазвичай, він наповнюється пінопластом і необхідний для підтримання голови людини на водній поверхні. Рятувальний жилет із коміром допоможе надати тілу правильного положення на воді, не захлинутися водою.
Другий за важливістю елемент — паховий пояс із застібкою на фастекси. Він забезпечить надійну посадку жилета та прилягання до тіла. Паховий пояс утримає жилет на тілі в разі раптового занурення людини у воду, не дасть жилету злетіти або зіслизнути у воді з течією, на хвилях і великій глибині.
Багато жилетів обладнані пришитим світловідбивним елементом — поясом або нагрудними вставками. Такий елемент безпеки корисний під час пересування на човні темної пори.
Деякі виробники комплектують жилети свистком. Він обладнаний шнурком, за допомогою якого кріпиться до жилета або надівається на шию. Свисток можна також придбати окремо. Він допоможе врятувати життя в темну пору доби та в разі туману, якщо в людини, що потрапила у воду, є пошкодження спини, він втратив голос від стресу або паралізований від зляк.
Ще одна корисна опція в страхувальному жилеті — кишені. Завжди зручно мати кишеню, до якої легко дотягнутися.
Що ще потрібно врахувати, вибираючи жилет для риболовлі
Є спортивні жилети — вони призначені для різних гребних видів спорту, коли гарантується максимальна безпека для людини: у нього є страховка як на воді, так і на березі. Відповідно, якщо він виявиться у воді, то плисти йому доведеться не дуже довго. Такий виріб не має обмежувати рухів і в самому човні, і за її межами. Роблять їх невеликими та легкими, у них кишень і навісок.
Так звані морські жилети мають утримувати людину над поверхнею води максимально довгий час, щоб вона могла витрачати не дуже багато сил. Вони часто мають кишеню для питної системи та безліч невеликих кишень для дрібниць. Рятувальні жилети для туризму зазвичай робляться надувними, які в складеному вигляді займають мінімум вільного простору.
Страхувальний жилет зазвичай використовуються під час подорожей на китайці, каяках і динги. На таких плавучостях важливо, щоб ніщо не заважало руху.
Страхувальним жилетам не потрібні пахові ремені, останні запобігають сповзанню жилета у воді, але добре підібраний страхувальний жилет і без них не злетить.
Как и в случае со рятувальними жилетами, страхувальні потрібно вибирати відповідно вагу та обхват грудей. Є два варіанти страхувальних жилетів:
- з блискавкою,
- надягані через голову.
Зручніше та надійніше жилети з блискавкою, але якщо немає впевненості, що зможете правильно його вдягнути, краще взяти одягнуваний через голову.
Важливо. У холодній воді знадобиться додаткова плавучість у разі судом. Треба враховувати й вагу мокрого одягу, включно з аксесуарами та рибальським приладдям у кишені.
- Перші кроки на воді: світ SUP-бордингу для початківців🌊 Відкрийте для себе захоплюючий світ SUP-бордингу! 🏄♂️ Наш посібник для початківців розкриє всі секрети успішного старту: від вибору першої дошки до освоєння техніки веслування. Дізнайтеся, як SUP-бординг може стати вашим джерелом здоров'я, радості та гармонії з природою. Не втрачайте шанс перетворити свій дозвілля! Читайте статтю зараз і розпочніть свою пригоду на водах! 🌿
- SUP-риболовля її техніки: риболовля на SUP дошці🌊 Зануртесь у захоплюючий світ SUP-риболовлі! 🎣 Відкрийте для себе унікальне поєднання азарту, спокою та близькості до природи з SUP-дошкою. Дізнайтесь, як вибрати ідеальну дошку, майстерність закиду та виважування, та насолоджуйтесь єднанням з природою. Незалежно від вашого досвіду, SUP-риболовля відкриє нові горизонти. 🐟 Читайте нашу статтю зараз і розпочніть свою пригоду!