Як вибрати підводну камеру для риболовлі
Підводні камери для риболовлі — це портативні пристрої, що дають змогу не тільки спостерігати за тим, що відбувається під водою, але й знімати, і записувати. Картинка транслюється на спеціальний екран, унаслідок чого можна в онлайн-режимі відстежувати, як поводиться риба, де вона перебуває, як наближається до гачка та потрапляє на нього.
Крім того, рибальська підводна відеокамера дає можливість досліджувати рельєф дна, стежити за повадками та активністю риби.
У конструкцію підводної камери входить:
- Об'єктив у водонепроникному герметичному корпусі,
- Кабель, довгий і міцний, з котушкою,
- Монітор із високою роздільною здатністю.
Обов'язкова функція — інфрачервона підсвітка, саме вона дає змогу візуалізувати все, що відбувається на глибині.
Навіщо потрібна підводна камера та як її використовувати для риболовлі
Підводна відеокамера істотно полегшує риболовлю. Навіть новачок зможе легко підловити вдалий момент для підсікання. Для профі це буде неоціненною допомогою під час лову риби в незнайомій водоймі.
Допоможе камера та у вивченні поведінки повадок і переваг риб різних порід, їх реакції на ті чи інші приманки та наживки. Допоможе відстежити залежність клювання від температури води та глибини водойми. Відповідно, можна вибирати правильну тактику та стратегію лову.
З підводною камерою для риболовлі відкриваються широкі можливості для вивчення водойми, рельєфу його дна, наявності рослинності, каменів і коряг, здатних стати перешкодою, а також для визначення кількості риби, траєкторії її руху та підбору оптимальної глибини лову.
Застосування на риболовлі підводної камери дає змогу істотно збільшити загальний розмір улову, зафіксувати трофейну рибу, провести аналіз власних дій під час підсікання та виявити помилки.
В останньому дуже допомагає записування лову. Багатофункціональні камери не тільки візуалізують дані, а й записують на цифрові носії. У результаті можна побачити свої дії з боку.
Працювати з підводною камерою на риболовлі нескладно. Її потрібно занурити у воду. Намотаний на котушку кабель дасть відеокамері плавно опуститися на необхідну глибину.
Тому ж кабелю на екран подається сигнал. Його обробляють передавачі, унаслідок чого з'являється картинка в інтерактивному режимі. Залежно від моделі зображення може бути кольоровим або чорно-білим.
Підводна камера незамінна для зимової риболовлі. Опустивши відеокамеру в лунку, можна швидко перевірити, чи є там риба, чи варто шукати вдаліше місце.
Взимку знімання виходить навіть якіснішим, оскільки вода чистіша та прозоріша.
Що краще, ехолот чи підводна камера?
Деякі намагаються порівняти ехолот для риболовлі і підводну камеру, а дарма. Річ у тім, що це кардинально різні прилади, і вони швидше не конкурують, а чудово один одного доповнюють за функціоналом.
Ехолот видає графічне зображення контурів дна та умовні — риб, оскільки спочатку призначений для вивчення структури та рельєфу дна, визначення глибини водойми. Водночас підводна камера дає змогу побачити все це в режимі реального часу та зафіксувати те, що відбувається в певній точці.
Типи підводних камер для риболовлі
Відеокамери для риболовлі розрізняються по низу критеріїв:
Температурний режим. Підводні камери можна підрозділити на три групи:
- Літні — не призначені для роботи за неяскравого замка освітлення й наявності засніженої крижаної поверхні.
- Зимові — працюють і зберігають чіткість картинки навіть за сильного морозу та товстого крижаного покриву. обладнуються ємними акумуляторами та утепленими чохлами.
- Універсальні — працюють і взимку, але мають певний температурний режим.
Тип зв'язку. Випускаються дротові та бездротові підводні камери для риболовлі. Кабелі обладнуються обидва види. Але в дротових камер він використовується як засіб зв'язку, а бездротова керується за модулем Wi-Fi, що йде в комплекті. За наявності бездротового зв'язку монітор не знадобиться, його замінить смартфон.
Розмір. Камери можуть бути як портативними, так і більших габаритів. До другого частіше належать дротові. Вони обладнуються великими дисплеями, акумуляторами, нерідко до комплекту входять навігатори, ехолоти та ін. Вони функціональні, але для ходової риболовлі не підійдуть.
Портативні камери бездротові. Мають невеликий монітор і відповідний акумулятор.
Як правильно вибрати підводну камеру для риболовлі
На які функції та характеристики потрібно обов'язково звернути увагу під час купівлі відеокамери:
Діапазон робочих температур. Цей критерій дуже важливий, коли вибирається підводна камера для зимової риболовлі з льоду. Вона має безпроблемно витримувати низькі температури та під водою, і на повітрі.
Інфрачервона підсвітка. Вона дає можливість бачити на екрані всі подробиці незалежно від глибини та освітлення. Потужність підсвічування безпосередньо залежить від кількості світлодіодів. Підсвітка може вмикатися як вручну, так і автоматично — це, як і можливість регулювання інтенсивності освітлення, залежить від моделі камери.
Розмір і роздільна здатність екрана. Від цих параметрів залежить ефективність роботи всієї камери. Чим більше діагональ і вища роздільна здатність монітора, тим чіткіше та якісніше зображення. Якщо монітор купується для встановлення на спінінг або вудку, то оптимальна діагональ — 3,5 дюйма, в інших випадках — що більше, то краще.
Роздільна здатність і розмір матриці. Ці критерії мають безпосередній вплив на якість зображення. Як і в разі з екраном, чим більше показники — тим краще. У великих матрицях менше наводок і перешкод, великі кути огляду. Особливо актуальна якісна матриця під час літньої риболовлі, коли вода цвіте та стає менш прозорою.
Кут огляду. Це простір, який здатний охопити об'єктив підводної камери. Чим він більший, тим ширша зона спостереження, але нижча якість зображення. Оптимальні моделі із середнім показником 90-150 градусів.
Автономність. Чим більш ємний акумулятор, тим довше працюватиме камера. Треба враховувати, що під час зимової риболовлі на морозі тривалість роботи батареї скорочується.
Гранична глибина. У різних моделей підводних камер довжина кабелю може істотно відрізнятися, варіюючись від 15 до 30 метрів. Тому під час вибору потрібно орієнтуватися на глибину водойми.
Додаткові опції
Крім основних характеристик, камери для риболовлі, варто звернути увагу й на додаткові. Їхня наявність залежить від виробника та ціни моделі — у дешевих їх може й не бути.
Сюди належать:
- Функція енергоощадження в дисплеї, що дає змогу заощаджувати заряд акумулятора.
- Зарядні пристрої — від розетки 220 вольтів і від прикурювача автомобіля, що може бути дуже корисним.
- Кронштейни для кріплення монітора на вудлище.
- Ударостійкий кейс для транспортування і зберігання камери, що оберігає її від зовнішніх механічних впливів.
Щоб правильно підібрати підводну камеру для риболовлі, потрібно визначити необхідні для себе опції та функції, а потім уже шукати потрібну під вимоги модель.
- Перші кроки на воді: світ SUP-бордингу для початківців🌊 Відкрийте для себе захоплюючий світ SUP-бордингу! 🏄♂️ Наш посібник для початківців розкриє всі секрети успішного старту: від вибору першої дошки до освоєння техніки веслування. Дізнайтеся, як SUP-бординг може стати вашим джерелом здоров'я, радості та гармонії з природою. Не втрачайте шанс перетворити свій дозвілля! Читайте статтю зараз і розпочніть свою пригоду на водах! 🌿
- SUP-риболовля її техніки: риболовля на SUP дошці🌊 Зануртесь у захоплюючий світ SUP-риболовлі! 🎣 Відкрийте для себе унікальне поєднання азарту, спокою та близькості до природи з SUP-дошкою. Дізнайтесь, як вибрати ідеальну дошку, майстерність закиду та виважування, та насолоджуйтесь єднанням з природою. Незалежно від вашого досвіду, SUP-риболовля відкриє нові горизонти. 🐟 Читайте нашу статтю зараз і розпочніть свою пригоду!