Типи якорів: які бувають і для чого потрібні?
Вибираємо якорь на лодку
За час існування найрізноманітніших кораблів і кораблів від вітрильних до моторних, людство придумало безлічі варіацій якорів. Всі вони покликані до однієї мети, надійно утримувати судно далеко від причалу або берега, не даючи змоги дрейфувати під дією течії або вітру. Саме за цим купити якір на човен буде першорядним завданням. Без нього неможливо уявити якісну риболовлю, та й просто відпочинок на воді.
Становий судовий якір, з підвищеною силою, що тримає. Необхідний на річках із підвищеною течією або на морі, коли судно необхідно утримувати за високої хвилі. Прекрасно заривається в ґрунт, на чималу глибину. Не схильний мимовільно вислизати, і буде прекрасним рішенням для судна з вагою понад 3 тонн. Має гострі краї, несумісні з надувними човнами.
-
Адміралтейський якір
Класичний якір із повністю закінченою конструкцією. Перевірений багаторічним досвідом використання як на морі, так і в умовах річки. Має достатню утримувальну силу і класичні форми. Не потребує технічного обслуговування. Може роками слугувати власникові судна. У разі надійного зачіплення за ґрунт має можливість додаткового витягання. Фактично застосовується на човнах із найрізноманітнішим водозміщенням. Головне правило, на кожен кілограм якоря, необхідно до 25 кг човна.
Однією з найпоширеніших конструкцій, практично на всіх судах і військових кораблях до 20 століття був якір Холла. Ця класика перевірена століттями не підведе на будь-якому ґрунті. Під час його віддачі він практично відразу чіпляється за ґрунт і надійно утримує човен двома лапами. Виготовляється з литого чавуну, і його просто фізично неможливо пошкодити. Багато сучасних конструкцій були розроблені на основі саме виробу Холла.
Більш досконала конструкція не дуже поширеного якоря плуга. Ця однонога модель може показати підвищену силу, що тримає, у разі падіння на піщаний або вистьобаний ґрунт. Не вимагає спеціального закидання. У процесі опускання на дно самостійно лягає на дно так, щоб ефективно в нього входити. Ідеально підходить для невеликих човнів, катерів та яхт. Незначна вага, порівнюючи з силою, що тримає його, робить його вдалою покупкою. Якщо використовувати якір Брюса для надувних човнів, то зберігати його необхідно в надійному чохлі.
Один із найпоширеніших варіантів фіксації невеликого човна — якір складаний. Його мінімальні розміри в похідному стані та те, що немає витичних частин у чохлі, дають змогу знайти йому місце на будь-якому суді. Для надійного утримування моторного човна вагою до 400 кг цілком досить якоря вагою 4-5 кг. Правильно занедбаний, він прекрасно чіпляється за будь-який ґрунт. Дуже популярний серед рибалок, де кожен зайвий кілограм вичірується зі списку спорядження.
Усі описані якоря мають мати такі якості:
- - мати відповідний класу човні вагу;
- - надійно утримувати плавальний засіб на акваторії;
- - підходити під основні умови експлуатації;
- - мати додаткову можливість витягти якір, якщо він застрягне під водою;
- - не псувати судно, поки перебуває в кокпіті;
- - підходити для електричної лебідки, якщо вона встановлена на човні;
- — не ламатися, від грубого поводження в разі крайньої потреби.
Це найбезпечніша конструкція для надувних човнів із м'якими бортами. Всі інші різновиди якорів можуть у той чи інший спосіб бути небезпечними для полівінілхлориду або гуми. І тільки плавучий може забезпечити впевнений дрийф із мінімальним зміщенням щодо місця обраної стоянки.
Під водою можуть приховуватися небезпечні предмети. Якір для човна може зачепитися за за затонеле дерево, дуже невдало потрапити під камінь, або намертво зачепитися за залишки затопленої споруди. І тоді вийняти його буде практично неможливо. За свою кар'єру, будь-який власник човна стикався з ситуацією, коли в непроханому місці доводилося докладати не мало зусиль, щоб врятувати з полону дорогий якір.
Купити плавний якір в Україні буде правильним рішенням, якщо ви хочете домогтися стабілізації човна на воді, але водночас не відчувати труднощів із його вийманням. Зовні він трохи схожий на маленький парашут. І в розправленому стані у воді, і закріплений на носі, він дає змогу триматися судну на вітрі, і практично повністю виключає природний дрийф. Незначним переміщенням корабля можна знехтувати.
Але використовувати його необхідно тільки далеко від берега. Він дає змогу стійко тримати судно проти хвилі — оптимальне положення під час дрейфу. Зовні невеликий, він ефективно виконує свою роботу. А коли стоянка закінчиться, його дуже просто витягти з води. Практично неможливо пошкодити, якщо навмисно це не робити. Сучасні конструкції, щоб краще тримати форму за бортом, дуже схожі на пірамідальну парасольку, тільки без ручки.
- Перші кроки на воді: світ SUP-бордингу для початківців🌊 Відкрийте для себе захоплюючий світ SUP-бордингу! 🏄♂️ Наш посібник для початківців розкриє всі секрети успішного старту: від вибору першої дошки до освоєння техніки веслування. Дізнайтеся, як SUP-бординг може стати вашим джерелом здоров'я, радості та гармонії з природою. Не втрачайте шанс перетворити свій дозвілля! Читайте статтю зараз і розпочніть свою пригоду на водах! 🌿
- SUP-риболовля її техніки: риболовля на SUP дошці🌊 Зануртесь у захоплюючий світ SUP-риболовлі! 🎣 Відкрийте для себе унікальне поєднання азарту, спокою та близькості до природи з SUP-дошкою. Дізнайтесь, як вибрати ідеальну дошку, майстерність закиду та виважування, та насолоджуйтесь єднанням з природою. Незалежно від вашого досвіду, SUP-риболовля відкриє нові горизонти. 🐟 Читайте нашу статтю зараз і розпочніть свою пригоду!