Рятувальний жилет для човна, його види, характеристики, маркування
Рятувальний жилет для риболовлі – необхідний елемент екіпіровки рибалки і пасажирів човна будь-якої вантажопідйомності. Від правильного вибору риболовного жилета залежить безпека перебування на воді в екстрених ситуаціях.
Види риболовного жилета для човна, призначення
Згідно вимогам стандарту, рибальські жилети градируются по ряду параметрів:
- Вага людини – дитячі (з масою тіла до 35 кг), дорослі (від 35 кг),
- Розмір,
- Комплектація (кишені для батарей і свисток, стрічка, комір, нагрудник),
- Забарвлення,
- Вологонепроникність,
- Міцність,
- Тип наповнювача,
- Плавучість,
- Діапазон витримує температуру.
Обов'язково наявність світловідбиваючих смуг.
Є навіть рятувальні жилети для тварин – кішок і собак різних порід. Важливо правильно підібрати розмір.
За призначенням жилети для риболовлі представлені двома основними видами:
- Страхувальний (активна безпека), що надає можливості для плавання,
- Рятувальний (пасивна безпека), що підтримує людину над водою і не дає потонути навіть у разі втрати свідомості.
Навіщо потрібен рятувальний жилет
Врятував жилет – засіб безпеки при знаходженні у воді. Він мінімізує ризик потонути при захлебывании під час купання, випадкового падіння у воду, будь-якої аварійної ситуації.
Забезпечує додаткову плавучість – конструкція врятував жилета розроблена так, щоб людина могла триматися на водній поверхні особою вгору.
В рятувальному жилеті можна подолати більшу відстань, оскільки він дає можливість за необхідності бездвижно відпочивати на воді. У бурхливому потоці він забезпечить додаткову піднімальну силу. Це особливо важливо при сильних хвилях, підвищеної пенності і аерації, коли самостійно утриматися на плаву складно.
Важливо враховувати й те, що холодна вода здатна спровокувати судоми. Навіть хороший плавець, опинившись за бортом, не завжди здатний довго протриматися до прибуття допомоги. Він може втратити свідомість, і тоді тільки рятувальний жилет збереже йому життя.
Якщо чоловік випав з човна, оснащеної двигуном, то є чималий ризик потрапляння під гвинт і знаходження за бортом в несвідомому стані. У цьому випадку єдине, що може врятувати рибака – своєчасно, тобто ще до аварії, надітий рятувальний жилет.
Рибальський рятувальний жилет найбільш актуальна в наступних ситуаціях:
- Тролінг;
- Спиннинговая ловля на великих водоймах;
- Прогулянка на човні з неповнолітніми дітьми та людьми похилого віку;
- Риболовля з човна, при якій відбуваються тривалі переходи на високих швидкостях.
Не допускається брати з собою в човен дітей, не забезпечивши їх безпеку. Дитячий врятував жилет повинен бути надітий на дитину в будь-яку погоду в будь човні навіть при ясній безвітряній погоді.
Це обумовлено тим, що навіть вміє плавати дитина, раптово опинившись у воді, може розгубитися і в підсумку потонути ще до прибуття підмоги, якщо на ньому не буде рятувального жилета.
Під час причалювання і прогулянки уздовж берега врятував жилет з знімати дітей не варто. Слизький іл, високі очерети і болотна, в'язка вода можуть призвести до нещасного випадку.
На яких човнах потрібен рятувальний жилет
За законом, на всіх суднах, які підлягають реєстрації, повинен бути необхідний набір засобів безпеки.
Зрозуміло, кількість рятувальних жилетів має відповідати кількості людей на борту.
Структура і склад риболовного жилета
Жилет для риболовлі з човна може бути надувним або пінним.
Надувні жилети характеризуються легкістю, зручністю зберігання за рахунок компактності в здутому вигляді. Всередині – стиснене повітря і негорючий газ, розділений на дві або більше камери. Виготовляється з синтетичних матеріалів, інертних до впливу ультрафіолету, солоної води і механічних пошкоджень (крім порізів).
Пінні рятувальні жилети більш надійні і довговічні, менше схильні до впливу зовнішніх факторів. Вони краще прилягають до тіла, полегшують руху, за рахунок щільного наповнювача обеспечвают додатковий захист від ударів.
Наповнювачем для пінних жилетів виступає пінопласт. Товщина варіюється в залежності від типу моделі та її плавучості.
Також випускаються комбіновані жилети – вони поєднують у собі і пінопластові, і надувні частини.
Маркування човнових жилетів для риболовлі
Майже на всіх рибальських жилетах вказані цифри, вони означають плавучість в Ньютонах, або стандарт ISO і CE, за яким сертифікований жилет. Розберемо типи сертифікатів і їх розшифровку.
50N. Сертифікат ISO 12402-5 розроблений для страхувальних жилетів. Це не рятувальні жилети, вони призначені для добрих плавців, які перебувають у захищених водах, де потрібно лише допливти до берега.
100N. Сертифікат ISO 12402-4. Це базові рятувальні жилети, які можна використовувати в захищених водах. Такі спасжілети володіють недостатньою плавучістю, щоб утримувати людину на плаву в погану погоду чи у важкому одязі.
150N. Сертифікат ISO 12402-3. Застосовні у відкритому морі. Жилети з маркуванням 150N втримають на воді людини навіть у повному обмундируванні.
275N. Сертифікат ISO 12402-2. Такий жилет може знадобитися далеко від берега при екстремальних погодних умовах, при наявності важкого захисного одягу.
Крім сертифікації ISO існують і інші. Наприклад, американська сертифікація USCG:
- Type I (Тип I) – жилети для використання у відкритому морі, далеко від берега.
- Type II – жилети для використання недалеко від берега.
- Type III – страхувальні жилети для використання недалеко від берега хорошими плавцями.
- Type IV – плавучі засоби для кидання.
- Type V – спеціалізовані жилети. Щоб мати таку сертифікацію, на жилеті повинно бути зазначено, для якої діяльності він призначений (наприклад, для якого виду водного спорту).
Як правильно надіти рятувальний жилет для риболовлі
Правила одягання рятувального жилета увазі наступний алгоритм дій:
- одягти жилет і застебнути його;
- затягнути бічні стропи;
- перевірити застібання блискавок, баклей і напівавтоматичних застібок.
Після надягання перевіряють фіксацію жилета. Він не повинен сповзати, а також натирати підборіддя, шию, пахви.
Можна потонути в рятувальному жилеті?
Рятувальний жилет призначений для утримання людини на поверхні води навіть у разі втрати свідомості. Потонути при його наявності на тілі неможливо за умови відповідності жилета всім вимогам і коректному використанні.
Чи можна плавати в врятував жилеті?
Плавання в рятувальному жилеті залежить від його конфігурації. Моделі, орієнтовані на використання у відкритому морі, розраховані більше на плавучість, плисти в ньому складно, але можливо.
Жилети для внутрішніх вод і страхувальні дозволяють швидко дістатися до берега самотужки.
- Перші кроки на воді: світ SUP-бордингу для початківців🌊 Відкрийте для себе захоплюючий світ SUP-бордингу! 🏄♂️ Наш посібник для початківців розкриє всі секрети успішного старту: від вибору першої дошки до освоєння техніки веслування. Дізнайтеся, як SUP-бординг може стати вашим джерелом здоров'я, радості та гармонії з природою. Не втрачайте шанс перетворити свій дозвілля! Читайте статтю зараз і розпочніть свою пригоду на водах! 🌿
- SUP-риболовля її техніки: риболовля на SUP дошці🌊 Зануртесь у захоплюючий світ SUP-риболовлі! 🎣 Відкрийте для себе унікальне поєднання азарту, спокою та близькості до природи з SUP-дошкою. Дізнайтесь, як вибрати ідеальну дошку, майстерність закиду та виважування, та насолоджуйтесь єднанням з природою. Незалежно від вашого досвіду, SUP-риболовля відкриє нові горизонти. 🐟 Читайте нашу статтю зараз і розпочніть свою пригоду!